Дейч Борис Давидович
(23.08.1938)
 

Дейч Борис Давидович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 445/2013 від 24.08.2013)

орден Держава

      Народився 23 серпня 1938 року у місті Сігет, Румунія. З 1955 року жив у Криму. У 1968-1974 роках навчався у Донецькому інституті радянської торгівлі за фахом "Економіка торгівлі" та здобув спеціальність економіста.
      У 1955-1957 роках працював кравцем Сімферопольського райпромкомбінату. У 1957-1960 роках проходив службу у лавах Радянської Армії. У 1960-1962 роках – завідуючий майстернею Азовського райпромкомбінату Кримської області, майстер Тауйського рибкоопу Магаданської облспоживспілки. У 1963-1966 роках – майстер Радянського райпромкомбінату, Нижньогірського райпобуткомбінату, завідувач майстернями, голова правління Нижньогірського сільпо Кримоблспоживспілки. У 1966-1973 роках – заступник голови Радянської райспоживспілки, директор райзаготконтори Нижньогірської райспоживспілки. У 1973-1977 роках – директор Судацького курортторгу, керуючий Феодосійським трестом ресторанів Кримської області. З 1977 року – директор міжрадгоспної бази відпочинку "Новий світ" у місті Судак. У 1980-1989 роках – директор курортплодоовочекомбінату, комбінату громадського харчування у місті Судак. З 1989 року – директор санаторію "Сонячний камінь" шахти імені Засядька. У 1996-1998 роках – директор туристсько-оздоровчого комплексу "Судак".
      Обирався депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим І (1990-1994), II (1994-1998), ІІІ (1998-2002, перший заступник Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим) та IV (2002–2006, Голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим) скликання.
      У 1998 році балотувався до Верховної Ради України від партії "Союз" (№ 16 у виборчому списку), але партія до парламенту не пройшла. Член президії Партії регіонів України (2001-2003). Віце-президент Єврейської конфедерації України.
      26 березня 2006 року обраний депутатом Верховної Ради України V скликання від Партії регіонів (№ 28 у виборчому списку). 25 травня 2006 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняв присягу та приступив до виконання повноважень Народного депутата України. Член депутатської фракції Партії регіонів (з 25.05.2006). Член Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму (18.07.2006-19.07.2006), голова підкомітету з питань курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму (19.07.2006-23.11.2007). Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з опрацювання проектів законів України про внесення змін до Конституції України (22.02.2007-23.11.2007). Член Постійної делегації в міжпарламентській організації "Постійна делегація у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва". Член групи з міжпарламентських зв'язків з Румунією, з Республікою Сінгапур, з Республікою Македонія, з Турецькою Республікою, з Південно-Африканською Республікою. Склав свої депутатські повноваження 23 листопада 2007 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України V скликання.
      30 вересня 2007 року обраний депутатом Верховної Ради України VІ скликання від Партії регіонів (№ 29 у виборчому списку). 23 листопада 2007 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняв присягу та приступив до виконання повноважень Народного депутата України. Член депутатської фракції Партії регіонів (з 23.11.2007). Член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (26.12.2007-16.01.2008), голова підкомітету з питань природокористування Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (з 16.01.2008). Член Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації (з 26.12.2007). Голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим (з 31.05.2011). Заступник члена Постійної делегації в міжпарламентській організації "Постійна делегація у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва". Член групи з міжпарламентських зв'язків з Російською Федерацією, з Державою Ізраїль, з Румунією, з Федеративною Республікою Німеччина, з Китайською Народною Республікою. Склав свої депутатські повноваження 12 грудня 2012 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України VІ скликання.
      28 жовтня 2012 року обраний депутатом Верховної Ради України VІІ скликання від виборчого округу № 8 (Автономна Республіка Крим), набравши 62,42% голосів виборців і посівши 1-е місце серед 15-ти претендентів. 12 грудня 2012 року на першому урочистому засіданні новообраної Верховної Ради України прийняв присягу та приступив до виконання повноважень Народного депутата України. Член депутатської фракції Партії регіонів (12.12.2012-27.11.2014). Член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я (25.12.2012-10.01.2013), голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення санаторно-курортної діяльності, оздоровлення та відпочинку Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я (10.01.2013-27.11.2014). Член Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації (25.12.2012-27.11.2014). Голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань Автономної Республіки Крим (18.06.2013-27.11.2014). Заступник члена Постійної делегації в міжпарламентській організації "Постійна делегація у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва". Член групи з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль, з Японією, з Республікою Польща, з Російською Федерацією, з Об'єднаними Арабськими Еміратами, з Румунією, з Чеською Республікою. Склав свої депутатські повноваження 27 листопада 2014 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України VІІ скликання.

      Указом Президента України Віктора Януковича № 445/2013 від 24 серпня 2013 року за визначний особистий внесок у державне будівництво, багаторічну плідну громадсько-політичну діяльність, високий професіоналізм народному депутату України Борису Давидовичу Дейчу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Заслужений працівник сфери послуг України (07.07.1997, за особистий внесок у зміцнення національної економіки, досягнення вагомих результатів у праці). Почесний працівник туризму України (02.2003). Державний службовець 1-го (25.07.2002) та 2-го рангу (02.08.1999). Почесний кримчанин (08.2003). Почесний громадянин міста Судака (08.1998).
      Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1986), медаллю "За доблесну працю. В ознаменування 100-річчя з дня народження Володимира Ілліча Леніна" (1970), медаллю "Ветеран праці" (11.1984); орденом князя Ярослава Мудрого ІV (23.06.2009, за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина) та V (22.08.2003, за значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, вагомі трудові здобутки та з нагоди 12-ї річниці незалежності України) ступеня, відзнакою Президента України – орденом "За заслуги" III ступеня (17.07.1998, за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток Криму, активну громадсько-політичну діяльність); Почесною грамотою Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим (08.1998).
      Відзначений орденським знаком "Слава за вірність Вітчизні" III ступеня (08.2000), медаллю "За сприяння в охороні державного кордону України" (08.2003), медаллю "Захисник Вітчизни", Міжнародною нагородою тисячоліття "За заслуги перед людством" (25.05.2005), відзнакою МВС України "Закон і честь" (04.2003), відзнакою Головнокомандувача Військово-повітряних сил Збройних Сил України "Вишкіл, злітаність, відвага" (08.2003), дипломом номінанта і пам'ятною медаллю видання "Золота книга ділової еліти України" (2000), медаллю "Незалежність України" Міжнародної академії рейтингу популярності та якості "Золота фортуна" (04.2003).