Солтус Павло Станіславович
(19.02.1962)
 

Солтус Павло Станіславович

ГЕРОЙ УКРАЇНИ
(Указ Президента України № 733/2001 від 23.08.2001)

орден Держава

      Народився 19 лютого 1962 року у місті Горлівка Донецької області. У 1977-1980 роках навчався у ПТУ № 37 міста Горлівка.
      З серпня 1980 року – електрослюсар Горлівського виробничого об'єднання "Стирол". З квітня 1981 по квітень 1983 року проходив службу в лавах Радянської Армії. З липня 1983 року – учень гірника очисного забою, гірник очисного забою, учень забійника, забійник шахти імені Ю.О.Гагаріна виробничого об'єднання "Артемвугілля" міста Горлівка. З вересня 1986 року – забійник на відбійних молотках шахти імені В.І.Леніна виробничого об'єднання "Артемвугілля" міста Горлівка. Шахти державного підприємства розробляють крутоспадні пласти, небезпечні через раптові викиди вугілля і газу. Гірничі роботи ведуться на глибині 960-1190 метрів.

      Указом Президента України Леоніда Кучми № 733/2001 від 23 серпня 2001 року за визначні особисті результати у видобутку вугілля, самовіддану працю і трудову доблесть забійнику на відбійних молотках шахти імені В.І. Леніна Донецької області Павлу Станіславовичу Солтусу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

      Згодом став майстром дільниці вентиляційної і технічної безпеки шахти імені В.І.Леніна. Член Партії регіонів. У 2006 році був обраний депутатом Горлівської міської ради.
      У 2006 році балотувався до Верховної Ради України від Партії регіонів (№ 206 у виборчому списку), але тоді до парламенту не пройшов; 6 лютого 2007 року прийняв присягу та став депутатом Верховної Ради України V скликання, посівши місце загиблого у січні депутата Євгена Кушнарьова. Член фракції Партії регіонів (06.02.2007-23.11.2007). Член Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства (05.04.2007-23.11.2007). Склав свої депутатські повноваження 23 листопада 2007 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України V скликання.
      У 2007 році балотувався до Верховної Ради України від Партії регіонів (№ 223 у виборчому списку), але тоді до парламенту не пройшов; 15 лютого 2011 року прийняв присягу та став депутатом Верховної Ради України VІ скликання, посівши місце одного з Народних депутатів, які перейшли на роботу до Уряду. Член фракції Партії регіонів (15.02.2011-12.12.2012). Член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції (17.02.2011-12.12.2012). Склав свої депутатські повноваження 12 грудня 2012 року у зв'язку із закінченням повноважень депутатів Верховної Ради України VІ скликання.
      Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня (27.06.2012, за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм), знаками "Шахтарська слава" І, ІІ та III ступеня.